Labas! 👋 Šiandien skaitykite apie platesnes ugnies nutraukimo tarp Izraelio ir „Hezbollah“ pasekmes, Rumunijos iniciatyvą ištirti „TikTok“ veiksmus per prezidento rinkimus ir kitas Lietuvos bei pasaulio aktualijas. Mano ryto naujienų apžvalga. ☕
Pagrindinėms platformoms, tokioms kaip „Facebook“, „Instagram“, „TikTok“ ir „Snapchat“, už įstatymo nesilaikymą grėstų didelės baudos. Vis dėlto, ekspertai skeptiškai vertina įstatymo įgyvendinimo galimybes ir galimas nenumatytas pasekmes, pavyzdžiui, didesnę jaunimo izoliaciją. Kritikai siūlo vietoje visiško draudimo veiksmingiau spręsti jaunimo saugumo internete problemą per skaitmeninio raštingumo ugdymą – panašiai, kaip tai daroma Suomijoje.
Nors Libano vyriausybė ir kariuomenė turi užtikrinti paliaubų vykdymą, vis dar nerimaujama dėl taikos trapumo, nes Izraelio kariniai veiksmai tęsėsi net ir įsigaliojus paliauboms. Daugelis grįžtančių gyventojų jaučia palengvėjimą ir nerimą, nes nėra tikri dėl savo namų ir bendruomenių būklės po didžiulės kovų sukeltos žalos pastatams ir infrastruktūrai.
Valdžios institucijos nustatė įvairių pažeidimų, įskaitant tai, kad „TikTok“ lėtai reagavo į prašymus užtikrinti rinkimų saugumą, ir susirūpinimą keliančius faktus dėl netikrų paskyrų bei įtakingųjų asmenų naudojimo C. Georgescu kampanijai reklamuoti. Europos Komisija svarsto galimybę pradėti oficialų tyrimą pagal savo Skaitmeninių paslaugų įstatymą, o „TikTok“ gina savo veiksmus, teigdama, kad bendradarbiavo su rinkimų komisija, siekdama teikti patikimą informaciją.
Iniciatyvą paskatino Libane sudarytos paliaubos tarp Izraelio ir „Hezbollah“, o „Hamas“ išreiškė viltį dėl panašaus susitarimo Gazoje, tačiau atmeta Izraelio reikalavimus. Vykstantis konfliktas pareikalavo daug aukų – nuo konflikto eskalavimo pradžios Gazos Ruože žuvo daugiau kaip 44 000 žmonių, o „Hamas“ susiduria su iššūkiais vadovavimo ir derybų srityse.
Jei rytus pradedi su mano apžvalgomis - kviečiu tapti projekto rėmėju Patreon! Šis projektas gali egzistuoti tik skaitytojų paramos dėka. Prisidėti gali keliais eurais, ir taip padėsi užtikrinti, jog tave pasiektų dar aukštesnės kokybės apžvalgos ateityje!
Apie tai kalbėta neseniai Vilniuje vykusiame susitikime su JAV, Lenkijos, Ukrainos, Gruzijos ir Čekijos atstovais bei stebėtojais iš Japonijos ir Suomijos. NKSC direktorius Liudas Ališauskas pabrėžė sėkmingą centro, kaip tarptautinio bendradarbiavimo platformos, veiklą ir įvardijo naujus tikslus, kuriais siekiama išplėsti dalyvavimą ir padidinti bendrai kuriamų produktų spektrą. Iniciatyva siekiama stiprinti tarptautinės bendruomenės gebėjimą bendradarbiauti vykdant projektus ir aprūpinti kibernetinio saugumo specialistus priemonėmis, skirtomis stebėsenai, grėsmių analizei ir bendrų operacijų vykdymui.
Šis susitarimas buvo pasirašytas antradienį, po incidentų, dėl kurių sutriko duomenų perdavimas tarp Suomijos ir Vokietijos. Pažeistas beveik 1 200 km ilgio kabelis yra vienintelė tiesioginė jungtis tarp Suomijos ir Vidurio Europos ir eina kartu su kita ypatingos svarbos infrastruktūra, pavyzdžiui, dujų ir elektros linijomis.
Šis silpnėjimas gali lemti ekstremalius orus, jūros lygio kilimą ir ekologinius sutrikimus, kurie paveiks tokius regionus kaip Europa ir Amazonija. Būtina imtis skubių veiksmų, kad būtų sumažintas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas ir padidintas atsparumas, siekiant sušvelninti galimą katastrofišką šio pokyčio poveikį.
Gražios dienos, Vilma. 😘