Vilma: Paliaubos Juodojoje jūroje / Pasiūlyti kandidatai į Seimo vicepirmininkus
Labas! 👋 Šiandienos apžvalgoje – žinios apie Rusijos ir Ukrainos susitarimą dėl paliaubų Juodojoje jūroje, nors ir su tam tikromis išlygomis. Taip pat aptarsime naujausios „Eurobarometro“ apklausos rezultatus apie lietuvių lūkesčius ES saugumo politikai bei naują dinozaurų rūšį. Mano ryto naujienų apžvalga. ☕
Tačiau Rusija tvirtina, kad paliaubos įsigalios tik tada, kai bus atšauktos tam tikros sankcijos jos prekybai maisto produktais ir trąšomis. Ukrainos prezidentas V. Zelenskis susitarimą vertina kaip teigiamą žingsnį, tačiau išlieka atsargus ir įspėjo, kad Ukraina sieks tolesnių sankcijų ir karinės paramos, jei Rusija nesilaikys savo įsipareigojimų.
JAV Krašto saugumo departamentas nurodė, kad šiuo metu vyksta Rumunijos tinkamumo peržiūros, pagrįstos saugumo reikalavimais, tačiau nenurodė, kada šis atidėjimas gali baigtis. Rumunijos Ministras Pirmininkas Marcelis Ciolacu mano, kad sprendimas yra techninė priemonė, ir planuoja bendradarbiauti su JAV pareigūnais.
Teismo sprendimas priimtas po to, kai atlikus tyrimą paaiškėjo, kad Bažnyčia finansiškai išnaudojo savo narius, kad finansuotų aukas konservatyviems politikams, todėl daugelis patyrė finansinę žalą.
Kanados žvalgybos pareigūnai pareiškė, kad nors nėra įrodymų, jog P. Poilievre'as žinojo apie šį kišimąsi, kyla klausimų dėl jo atsisakymo gauti aukščiausio lygio leidimą gauti įslaptintą informaciją apie užsienio valstybių kišimąsi.
Jie pabrėžė tarptautinio solidarumo svarbą ir paragino paleisti politinius kalinius, kartu pasmerkdami represinį Aleksandro Lukašenkos režimą. Ši diena skirta nepriklausomos Baltarusijos paskelbimui 1918 m. paminėti ir atkreipia dėmesį į tebesitęsiančius iššūkius, su kuriais represijų sąlygomis susiduria Baltarusijos opozicija.
Toks sprendimas priimtas po to, kai anksčiau vieną iš šių postų užėmusi Agnė Širinskienė paliko partiją ir perėjo pas demokratus. R. Žemaitaitis taip pat buvo kandidatas į antrąjį postą, tačiau dėl besitęsiančių teisinių problemų, susijusių su neapykantos kalba ir Holokausto neigimu, nebuvo iškeltas.
O tai atitinka platesnio masto ES nuomonę, pagal kurią 66 proc. europiečių mano taip pat. Apklausoje pabrėžiama, kad gynyba ir saugumas kartu su konkurencingumu ir ekonomika yra pagrindinės sritys, į kurias, piliečių nuomone, ES turėtų sutelkti dėmesį, kad sustiprintų savo vaidmenį pasaulyje. Be to, didžioji dauguma respondentų (89 proc. ES ir 94 proc. Lietuvoje) mano, kad ES valstybės narės turėtų būti vieningesnės spręsdamos pasaulinius iššūkius.
Apie tai informuota jo šeima, žinia pasiekė ir Lietuvos ambasadą Ukrainoje. Šis jaunuolis tarnavo savanoriu Ukrainos ginkluotosiose pajėgose, šiuo metu stengiamasi iš mūšio lauko pargabenti jo kūną.
Jei rytus pradedi su mano apžvalgomis - kviečiu tapti projekto rėmėju Patreon! Projektas gyvuoja tik paramos dėka. Net ir nedidelė suma padės mums kurti dar įdomesnį ir kokybiškesnį turinį ateityje!
Šis atradimas reikšmingas dėl to, kad išliko keratininis nagų apvalkalas, suteikiantis vertingų žinių apie dinozauro anatomiją ir elgseną.
Kad patektų į ketvirtfinalį, „Rytui“ reikėjo ir pergalės, ir Manisos komandos pergalės prieš „Galatasaray" , tačiau tai neįvyko. Šis pralaimėjimas tapo pirmuoju Čempionų lygos sezono pralaimėjimu namuose.
Nepaisant to, kad didžiąją rungtynių dalį pirmavo ir vienu metu turėjo 13 taškų pranašumą, jie nesugebėjo išlaikyti tempo ir paskutinėmis minutėmis atsiliko. Komanda liks Prancūzijoje, kur ketvirtadienį susitiks su ASVEL klubu.
Šis pakeitimas atspindi didėjantį Europos šalių susirūpinimą dėl D. Trumpo administracijos vykdomos JAV vyriausybės politikos, kuri panaikino LGBTQ+ asmenų apsaugą. Po Nyderlandų rekomendacijų Belgija, Vokietija ir Suomija taip pat sugriežtino perspėjimus dėl kelionių, taip pabrėždamos platesnį nerimą dėl LGBTQ+ asmenų saugumo ir teisių JAV.
Gražios dienos, Vilma. 😘
Naujienlaiškis „Apžvalgininkė Vilma“
Svarbiausių Lietuvos ir pasaulio įvykių dienlaiškis! 15-20 didžiausio Lietuvos ir pasaulio žiniasklaidos dėmesio sulaukusių dienos temų.